Assys blog
.....extra ordinary girl_

Září 2015

Zase konec světa?

11. září 2015 v 19:27 | assys_ |  úvahy
Možná už jste slyšely o té novince že na nás spadne obrovský meteorit. Jediné zprávy které to zveřejnili byla nova. Dost lidí si ze zpráv na nově dělá srandu a smějí se její primitivnosti, ale jakmile tam vyvěsí nějakej boom, o kterým v seriózních zprávách nemluví, lidi jim vysej na rtech.
Jestli jste o tom ještě neslyšleli tady odkaz: http://tn.nova.cz/clanek/konec-sveta-katastrofa-ma-podle-proroctvi-prijit-uz-v-zari.html
Pokud jste viděli nebo četli víte o co jde. A jak jsem říkala, lidi k životu potřebují něco šokujícího a baví je se strachovat a pořád dokola o tom tlachat. Já nejsem vyjímka.
Dá se to přirovnat třeba k lochnesce nebo Yettimu. Vědci dokázali, že neexistují, ale lidi si pořád vymýšlí hloupější a hloupější důvody, proč existují. Neberte jim to. Každý den jsou do školy/práce, pak domů udělají svoje povinnosti, možná se podívají na telku. Vzrušení? Žádné. Lidi mají objevitelské pudy. Chcou zjistit něco nového, šokujícího. Něco co by do jejich rutinního života vneslo aspoň trochu života. Možná že i proto se hodně lidí nemůže nabažit fantasy knížek, kde spolu s hrdiny prožívají zvraty, jaké na planetě díky vyspělým technologiím nikdy nezažijí.
Když jsem si nahoře uvedený článek přečetla, s kámoškama jsme o tom tlachali celý den. Náramně mě to bavilo. Někdy tohle lidi nemůžou uznat. V určité míře je panika baví. Je to něco jako dobrodružství.
Nebo jak před nedávnem poblíž nás se odehrála vražda čtyř lidí a bylo z toho velké haló. Holky brečeli, že nechcou domů, že tam na ně číhá, že je zabije, i když už byl dávno někde ve Washingtonu (jak jsme se později dozvěděli).
No, ale pak jsem si taky přečetla tenhle článek: http://www.astro.cz/clanky/ostatni/v-zari-nam-zadna-drtiva-srazka-s-asteroidem-nehrozi.html
Který mě postavil zpátky na zem. Stejně mě ale někde uvnitř hryzala myšlenka, že přece jen, každý se může splést a pro jednou třeba nova nevydala slátaninu a naopak právě ona jediná měla pravdu..
Assys_

Vlna imigrantů

11. září 2015 v 18:40 | assys_ |  úvahy
Imigranti. Už jsem četla spoustu článků na tohle téma s rozličnými názory. Už jsem si vyposlechla tolik sporů, že se je odvažuji ve svém článku soudit. Na tohle téma zas nejsem tak vzdělaná a asi vás neobohatím žádnými odbornými kecy. Jen tu chci zhrnout co mi přineslo to, dlouho poslouchat názory ostatních a sama mlčet.
Tak na začátku, aby jsme se tady nehádali. Nejsem ani na jedné straně, jasný? Jen prostě si tu chci upřesnit pro a proti pouštění sem imigrantů.
Jasně jsou tu rodiny, které nemůžou za válku a mnohdy s ní nemají nic společného. Krom toho s nimi pohraničáři zacházejí jako se hmyzem. Nechají je i s dětmi umírat, nepomůžou jim i když oni nám by asi pomohli. Je to všechno tak strašně surové.
Ale tohle je jen jedna strana věci. Ta druhá nám říká, že dost zvláštní je to, že emigrují hlavně muži a tak se dá říct, že většina z nich nechala rodinu napospas teroristickým útokům a jeli si sami zachránit svůj krk. Taky jsou pro svůj krk schopni dělat taky špatné věci, i když rádi všechno hází na lidi co je v Evropě nechcou. A pak dají do televize jen tu jednu stránku, jak tam chudáci trpí (neříkám že ne :´( ).
Krom toho, řekněme si to narovinu: česká ekonomika nění zrovna špičková, ale fajn: nebuďme sobci: pár bychom jich jsem dát mohli, ale já chápu strach čechů: bojí se, že imigranti se začnou rozmáhat a obsazovat evropu a budou jako jeskyňky: pustíte je na dva prstíčky a oni se vám vecpou do života.
Taky jsem už slyšela nějaké informace, že ve městech kam imigranty pustili se zabarikádovali do domů obyvatel a ze jmenovaných obyvatel se stávají bezdomovci. Také se budou snažit rozmáhat svoje náboženství. Češi (a další) se bojí, že nebudou skromní. Budou se tvářit jako, že zákony budou respektovat, ale nevydrží to. Jejich náboženství je totiž jak víme o dost přísnější než naše (pokud ještě vůbec nějaké máme).
Ale musím uznat, že jsou to jen dohady. Že tohle si lidi myslí, že by se stalo, kdyby je sem pustili, ale protože je sem nepustili, nikdo na to nemá důkazy. A možná i proto vznikají na toto téma velké hádky.

I tak to z tohoto článku vypadá, že bych je sem radši nepouštěla, ale má to jedno hrozně velké ALE. U jednoho článku který napsala slečna s názorem nenechat uprchlíky pustit do Evropy měla přiložené video (rozhodně se neodkazuji na slečnu, ta měla názor docela rozumný). A jak už jste možná uhodli šlo o video Tomia Okamury.
Vybral si to lehčí: řekl čechům to co většina z nich chce slyšet. Ani jeho názory, až na menší arogantnost nejsou nijak špatné. Ale nebojím se říct, že jakmile jsem si jeho video rozklikla na Youtube, ty komentáře pod tím videem opravdu špatné byly.
Nevím jestli jsem měla prostě smůlu, možná na ostatních videích tak špatné komentáře nebyly, ale tolik rasismu jsem pohromadě snad ještě neviděla.
Myslela jsem, že potom všem humbuku proti rasismu snad nikoho nenapadne veřejně vystupovat proti tmavé rase. Opět jsem se mýlila. Nemá cenu ty komentáře citovat, ale šlo o něco ve smyslu: "Jediný, komu na česku ještě záleží!" "Konečně budoucnost pro naše děcka!" "Ať ty černý huby táhnou pryč!", "Heil Hitler!", "Hnusný černý svině, Okamura na Hrad!", "Vyražděte tu černou špínu!".
Nevím nakolik je to legrace, ale vypadá to, že to ty lidi myslí vážně. Tak to je hodně smutný.
Assys_
kykyrykýý