Assys blog
.....extra ordinary girl_

Transsexualita

21. srpna 2015 v 16:06 | assys_ |  úvahy
Nikdy jsem si nemyslela že se odvážím napsat článek o transsexualitě. Jde o to, že v podstatě "nemám právo" o tom psát když s tím nemám osobní zkušenosti. Ale tenhle článek píšu, protože to ze sebe už opravdu potřebuju vyventilovat. Musela jsem ho napsat.
Tak k věci. Kdysi jsem četla nějaký blog o někom kdo má tyhle problémy (je to muž, ale cítí se jako žena a naopak) a nechal se předělat. Řekla jsem si, jo to chápu. Vzhledem k tomu jak to bylo popsané, že je prostě ten člověk ve svém těle nešťastný, nemůžete to srovnávat s plastikou, (teď nemyslím po úrazu atd.) při které se lidi předělávají z vlasního rozmaru, aby byli krásnější. A podle komentů jsem si potvrdila, že nejsem sama kdo si to myslí. S klidem jsem to pomalu vypouštěla, když jsem se o tomhle tématu nachomýtla s našima. Počítala jsem s tím, že tomu budou rozumět. Strašně jsem se přepočítala. "Mají se smířit s tím jací jsou. Dokážeme se do nich vcítit a představit si jaké to je. Dá se to překonat. Kdybychom byli rodiče transsexuála, neschválili by jsme mu se předělat!" Jak to můžou jenom říct! Na začátku jsem psala, že jsem se napřed ani nechtěla odvážit o transsexuálech psát, když o nich nic nevím, ale v životě bych neřekla že můžu vůbec vědět jak se sakra cítí! Nevím proč mě to tak naštvalo. Mám svoje rodiče ráda a respektuju jejich názory, jako ostatně každá dcera. Spoustu těchhle názorů máme společných, ale tohle mě teda dostalo. A říkám si: "To tyhle názory mají všichni dospělí? To všichni dospělí drží transsexuáli pod pokličkou a stydí se za ně?" A ještě něco: neplťte si transsexuála s transvestitou! Ale o tom asi až někdy jindy..

A pár (no, možná trochu víc než pár) argumentů pro ty co mají názor jako naši: Sice toho o transsexuálech nevím tolik, abych o tom tady mohla rozumovat, ale to hlavní přece snad chápe každý: Mají celý život dusit své právé já? Já vám dokážu uvést příklad z muže na ženu: On prostě si taky chce z holkama drbat a kecat kterej kluk se komu líbí. On přece se chce taky hezky oblíknout a myslí si, že holky to dělají líp. Jestli mě nějaká holka chápe: Copak neznáte ten pocit, že máte zrovna hrozně hezky nalakovaný nehty a hned jste z toho šťastnější? A nebo si koupíte něco hezkýho na sebe a řeknete si: To jsem si ale koupila něco fakt hezkýho, už se těším až to ukážu kámoškám! A to samý z líčením. A tyhle všechny a mnohem mnohem víc pocitů chce dotyčný transsexuál taky zažít. Ne se zvědavosti. Prostě se mu to líbí. Jako holkám. Stačí když se průměrné holky zeptá průměrný kluk: Proč na sebe pořád patláš ten lak a proč ty nehty furt vůbec tak řešíš, když si jich kluci často ani nevšimnou? Prostě se mi to líbí! Chci aby mi to slušelo! Odsekne holka. A přesně tak to má tenhle transsexuál. A když to chce udělat, všichni kluci si z něho utahují a už se s ním nechcou bavit a holky se ho většinou děsí. Ani holky ani kluci nechápou. Ale mohli by. Kdyby transsexuálovi rodiče neschvalovali operaci předělání. Tak ho nechají nešťastného a uvězněného v tom těle.
Párada? Ani ne.

Assys_
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni prosím*

Klik_

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
kykyrykýý