Assys blog
.....extra ordinary girl_

Jaký je smysl tetování?

21. srpna 2015 v 16:27 | assys_ |  úvahy
Ano, "bohužel" i já patřím mezi odpůrce tetování. Je to umění a nadhérné umění, to se musí nechat, ale představa, nechat si to na kůži až nadosmrti mě děsí. Udivuje mě že potetované lidi to neděsí. Ale o tom jsem psát nechtěla.
Teď ani nemluvím o tom že to na staré a vrásčité kůži vypadá blbě, nehodí se to kdekam a za odstranění ještě kolikrát zbyde šmouha a stojí to nekřesťanské peníze.
Teď chci mluvit o tom jak si lidi to tetování vybírají. Málokterý potetováný člověk vám řekne, že prostě na sebe něco naplácal aby byl cool. Většina lidí kterých se zeptáte "Co by sis chtěl/a nechat vytetovat?" odpoví "Něco co pro mě bude něco znamenat."
Ano. A to je ta věta kterou tu chci malinko rozebrat. V dnešním světě mě nenapadá moc věcí co by mohli pro obyčejného člověka něco znamenat. Jediné co mě napadá tak lidské tváře: osoby co člověk zbožňuje (zpěváci, herci, mrtvý příbuzní, přítelkyně a další..), ale to mi nepřijde nějak převratně originální a hlavně: Ve stáří nemusíš už tak zbožňovat tu osobu jako před třiceti lety. Logicky.
Vedu normální spokojenej život, ale nemám žádnej "talisman" kterej bych si mohla nechat vytetovat a myslím, že nejsem sama, pokud teda nežijete v nějakém sci-fi světě.Myslím že tahle věta "Něco, co pro mě bude něco znamenat." má zaklady v těch dobrodružných filmech a knížek. Nic pro ti nim nemám, dokonce na nich sama taky ujíždím, ale jde o to že měli třeba nějaké poslání, bitva, vedli dobrodružný život plný zvratů a tak je možné že se někde ten talisman prostě vyloupne.
Ale v tomhle životě? V tomhle pohodlném světě ve kterém většina teenagerů prosedí život u počítače a nic neprožijí a pak prohlásí, že si chcou vytetovat něco co pro ně něco znamená.
Možná proto lidi odpovídají takhle a neřeknou konkrétně co pro ně teda něco znamená. Asi se jim líbí ta věta, ta myšlenka: "Něco co pro ně něco znamená."


Assys_
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni prosím*

Klik_

Komentáře

1 Tessa Error Tessa Error | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 16:46 | Reagovat

Páčil sa mi článok, a páči sa mi myšlienka. Aj keď ja mám tetovanie premyslené už 2 roky, a ešte čakám, či ma to do 18-tky neprejde, ale máš pravdu, že niektorí ľudia chcú tetovanie len preto, že chcú byť cool. V lepšom prípade chcú byť iný.
Ja som si prešla ťažkým obdobím, a chcem si dať vytetovať za každého člena rodiny, ktorého som stratila jedno čierne malé srdiečko na nohu (tak, aby to nebolo vidno v lodičkách). Zatiaľ mi vychádzajú 3 srdiečka, a chcem ich tam mať preto, aby som si pamätala, že mám žiť teraz, a mám žiť tak, akoby tu boli a videli všetko, čo robím.

2 assys assys | 22. srpna 2015 v 13:57 | Reagovat

Děkuju, jo tohle se dá pochopit, ale prostě si pořád stojím za svým názorem v článku :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
kykyrykýý