Assys blog
.....extra ordinary girl_

Graffiti: nepleťte si umělecká díla se čmáranicemi!

27. června 2015 v 14:19 | assys_ |  úvahy
Když se kdokoli jakýmkoli zdrojem oboří na Graffiti (například tak že často poškozují cizí majetek) jejich hlavní výmluva je: "Graffiti je umění! Chce to cit, talent, není to jen jednoduše záměrné ničení majetku!" A já s tímto opravdu souhlasím. Pokud ovšem neříkají sprejeři graffiti i tomuto:
Tomuto říkám ničení cizího majetku. Sprajer přiběhne, rychle ve tmě načmárá podpis aby ho nechytli "fízlové" a zdrhá zase pryč. Protože tohle (tedy alespoň podle mého názoru a toho co vidím) dělá většina z nich. Jasně dneska už je opravdu dobré graffiti umění a už jsou na to ustanovené zdi, dokonce i výstavy. Jenže většině sprajerům jde hlavně o to aby bylo vidět že zrovna oni jsou ti rebelové kteří se podepsali na zeď cizího domu. Jsou to ti na které majitelé domu nadávají a musí znovu dům natřít. Jaké dobrodružství, že?
Oni ví, že mají možnost se výtvarně vyřádit, dělat to co je baví na povolených místech. Ale to je nebaví. Graffiti není založeno jen na uměleckém nadání, ale i na tom adrenalinu. A to je to co oni vyhledávají.
Někteří z nich třeba ani fakt pěkné graffiti kreslit neumí. Přiznávám, zkoušela jsem to a pokud to dlouho netrénujete, opravdu to vůbec není jednoduché a tak proto kde kdo nemá vlohy. Mě se graffiti taky líbí. Jenže jenom to neodfláknuté, povolené a na zdech pro sprajery.

P.S: Opět a zase: je to můj názor.... :)
Assys_
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni prosím*

Klik_

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
kykyrykýý