Assys blog
.....extra ordinary girl_

Co bude pak?

27. června 2015 v 14:16 | assys_ |  úvahy
Snad každý z nás o tom někdy přemýšlel. Je to dost morbidní téma, ale nemohla jsem si ho nechat pro sebe...

Co bude až umřeme? Zkusím tu vypsat pár způsobů o kterých si lidi myslí že budepak. Já sama vůbec netuším....nechám se "překvapit"....

Nebíčkáři
Pořád ještě někteří z nás věří že po smrti bude nebe, tak jak si ho lidi "vymysleli". I tenhle druh lidí se dá rozdělit. Opravdu jen málo z nás dnes věří na kýčovité andělíčky s harfou a pod nohama obláčky, potkáme se ze všemi co nám umřeli. Nebíčkáři jsou ale hlavně tací, kteří si myslí že po smrti nám bůh zařídí klid a mír a odpočinek. Na prostředí se třeba tolik nedbá. Jen málokdy se "Nebíčkáři" označují (spíše řečeno "já je teď tak označuju, totiž... víte jak to myslím...) nekřesťanští lidé.

Sám na světě
Představte si že by jste byli sami na celém světě. Všechny ulice vymetené, mohli by jste si dělat co by jste chtěli....zní to lákavě, ne? Ne. Po chvíli by to ale začalo být trochu děsivé, nemyslíte?

Tma, ticho a klid
Další skupina lidí tvrdí že po smrti lidi uvidí jen tmu a ticho. Nic nebudou potřebovat, jen budou odpočívvat v té tmě. Nadosmrti jim bude stejně dobře. Tohle je asi nejrealističtější možnost, ale, není to stejně trochu psycho? Už nikdy nebudete nikdy moct nic dělat. Proto si místo těchhle realističtějších teorií vymýšlíme různé barvité osudy co nás po smrti čekají.

Reinkarnace
Lidé ( navazuje na náboženství) také věří na reinkarnaci, tedy znovuzrození v jiném těle (i zvířete). Co takhle naučit se létat, nebo zjistit že muchomůrka červená je docela mňamka :D ? Je to docla pro člověka příjemná teorie, že nebude někde v hlíně ožírán červy, ale bude nějaký "zvířátko. Nevýhodou je, že zvířata mívají dříve smrt a kolikrát i bolestivější. Myslím, ale že tahle teorie se dá tak trochu vyvrátit. Co kdyby se totiž člověk převtělil do člověka? Proč by to světu neřekl? Lidé říkají že by si to nepamatoval, ale....co by z toho "pak měl". Když máte vymazanej mozek tak je to hodně podobný jako by to byl úplně novej život.

Znovusetkání
Další z těch teorií je ta, že po smti se "někde" (třeba v nebi) setkáme. Ti co zemřeli tam budou spolu pokojně hospodařit. A co místa? Toho je nekonečně! Funguje to tak i s domácími mazlíčky? Co kdyby váš králík Mrkvička z dětství po smrti k vám hezky přihopkal? Docela cute teorie....počkejte a uvidíte.... -_-

Velké nic
Hodně lidí se taky domnívá že po smrti nebude nic. Že nebudeme přemýšlet, budeme pryč, navždy a po smrti je konec. Sice je to těžko představitelné ale po smrti už si nic nebudeme pamatovat a příjde mi to neuvěřitelné jak to tady píšu, prostě....
.....bude konec. (nerada bych navodila nepříjemnou atmosféru a proto.... vám radím o to víc: užívejte života a nezapomeňte se taky někdy od trhnout od complu! :))

A v co věříte vy?
Assys_
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni prosím*

Klik_

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
kykyrykýý