Assys blog
.....extra ordinary girl_

Chci se vrátit zpět!

27. června 2015 v 14:30 | assys_ |  úvahy
Dnešní generace je odporná. Nesnáším ji. Přesto, anebo právě proto do ní i já patřím. Mobily jsou jen začátek. Nemyslí samozřejmě to, že se dnesk apořád volá, nebo se moc dává na vzhled telefonu.
Mluvím o "selfíčkách", neustálém paření na internetu, naprosta ignorace a v neposlední řadě taky tohle všechno ve škole, nebo jinde kde si chcete někdy s lidma pokecat, na něco se zeptat.
A už jsme u ignorace. Naprosto nechutná, bezprostřední, bezohledná ignorace. Je ot tak smutný, když holkysi povídají přes snapchata sedí vedle sebe. Nebo ještě lépe přes face, snap, či další mozkovymyvatelné stránky flirtují a zadávají se s kluky. Když se ale potkají v realitě příjde hořké zklamání.
Pak jsou tu "selfie". Nevadí mi když třeba já nevím, děláte něco neovyklýho jako jdete do divadla, na lanovce, nebo třeba v cizí zemí. Ale to co miluju je to, že se všichni fotí všude. Na youtube najdete spousta videí kde si ze své závislosti dnešní generace dělá srandu. To je sice pěkný, ale zato smutný je že to u srandy nekončí. Že přesně to dělají. Vědí, že je to špatný, pořád do toho čumět, udělají si ze sebe srandu. A pak tu srandu dělají v realitě. Směšné, co? Ne, ani trochu.
Tohle byli jen mobily. Chápete? Jen mobily. Mohla bych výjmenovávat dál. Nechutně sprostá slova, už v hodně útlém věku bezprostřední mluvení o sexu (šukání, pokud to tak musím nazvat), málokdy chodí ven něco udělat, prostě se jen poflakujou po obchoďáku a takhle bych mohla vyjmenovávat do nekonečna.
Hrozně se chci vrátit zpět, do dřívější generace, kde děcka měli hadrový panenky a stavěli si stromový domečky, (teď nemyslím to, když jim v dnešní generaci jejich zazobaný otec koupí, dřevěný dům z veškerým vybavením) stydlivě si vyznávali lásku a když se vrátím ještě o další generaci vpřed měli za co bojovat.
Za co umřít. Jak umřeme my? Z pocitem že jsme v nějaké hře, (ne, nevyznám se v tom jaká hra zrovna frčí) nebo postoupili do dalšího levlu. Takže pokud si tohle přečtete a souhlasíte se mnou, nechci aby jste mi to odkejvali.
Chci aby jste se taky stejně jako já se snažili, aby dnešní generace byla jiná. Protože pokud bude taková jaká je teď, chlapům půjde jen o sex a holkám se hnusí děti a celý den surfujou na internetu, kde pak skončíme?
Nechci to vědět.

Assys_
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni prosím*

Klik_

Komentáře

1 V. V. | Web | 8. července 2015 v 19:41 | Reagovat

Ano, taky nechápu, co se v mé vlastní generaci a zejména v té mladší pořád řeší na mobilu. Mobil je od toho, abych zavolala/napsala někomu, když už to nepočká, až ho uvidím. Ale trčet neustále na chatu nebo FB? To bych tam musela nejprve mít účet, což nemám a mít nechci.
Líbí se mi představa, že v budoucnu budu s dětma chodit ven a budu je učit hrát si v přírodě, zároveň mě ale děsí to, že nebudou chtít, protože budou chtít mezi tuhle pošahanou (a ne-li v bucoucnu ještě horší) společnost vrstevníků zapadnout.

2 assys_ assys_ | Web | 24. července 2015 v 20:17 | Reagovat

Souhlasím.. :´(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
kykyrykýý